header.jpg

Menu

1

28 listopada mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole panią Annę Sakowicz... czytaj więcej

1

28 listopada mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole panią Annę Sakowicz – pisarkę, autorkę bardzo popularnych powieści obyczajowych i książek dla dzieci, mieszkankę Starogardu. Uczniowie podczas spotkania autorskiego dowiedzieli się jak wyglądała droga do kariery pisarskiej autorki, jak spełniać marzenia związane z twórczością literacką oraz jak  wygląda warsztat twórczy,  a także czy pisanie to łatwa, czy wymagająca wysiłku praca.  Biblioteka szkolna otrzymała w darze kilka powieści, których dotąd nie było w naszych zbiorach.  Serdecznie dziękujemy za podarowane książki oraz za ciekawą rozmowę i autografy.

Zachęcamy do lektury i wypożyczeń!

 

28 listopada mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszej szkole panią Annę Sakowicz – pisarkę, autorkę bardzo popularnych powieści obyczajowych i książek dla dzieci, mieszkankę Starogardu. Uczniowie podczas spotkania autorskiego dowiedzieli się jak wyglądała droga do kariery pisarskiej autorki, jak spełniać marzenia związane z twórczością literacką oraz jak  wygląda warsztat twórczy,  a także czy pisanie to łatwa, czy wymagająca wysiłku praca.  Biblioteka szkolna otrzymała w darze kilka powieści, których dotąd nie było w naszych zbiorach.  Serdecznie dziękujemy za podarowane książki oraz za ciekawą rozmowę i autografy. Zachęcamy do lektury i wypożyczeń!

Nauczyciele żywienia serdecznie zapraszają wszystkich uczniów szkoły na konkurs .”Świąteczne pierniki”. 🎄

1

Regulamin konkursu

 1

 W poniedziałek, 23 listopada 2023 roku Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu miało ogromną przyjemność gościć przedstawicieli szkół ponadpodstawowych z okazji XVII Powiatowego Konkursu Poezji Obcojęzycznej... czytaj więcej

1

W poniedziałek, 23 listopada 2023 roku Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu miało ogromną przyjemność gościć przedstawicieli szkół ponadpodstawowych z okazji XVII Powiatowego Konkursu Poezji Obcojęzycznej. Wydarzenie to organizowane jest cyklicznie jesienią każdego roku przez Przedmiotowy Zespół Nauczycieli Języków Obcych i ma na celu promowanie twórczości literackiej zagranicznych artystów. Ponadto zmagania konkursowe stają się źródłem zabawy z językiem obcym, skupiając uwagę uczniów na innych aspektach nauki danego języka niż te, które są zwykle omawiane na lekcjach.


Młodzież prezentowała swoje utwory przy niepowtarzalnej atmosferze i oryginalnej scenerii inspirowanej utworem „Cztery Pory Roku” autorstwa Antonio Vivaldiego. W tegorocznym konkursie wzięło udział 13 uczestników, reprezentujących pięć szkół ponadgimnazjalnych w naszym powiecie , tj.: I LO im. Marii-Skłodowskiej Curie w Starogardzie Gd. , II LO im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gd., Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Włodzimierza Mykietyna w Skórczu, Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Zawodowego im. Józefa Wybickiego w Bolesławowie oraz Technikum im. gen. J. Hallera w Owidzu.


Oceny zaprezentowanych utworów dokonało jury, składające się z nauczycieli-reprezentantów każdej ze szkół uczestniczących w konkursie.
Bogatym doznaniom estetycznym towarzyszyła profesjonalna obsługa, zapewniona przez uczniów z klas o profilu Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych. Zgromadzeni uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście mieli możliwość wymiany wrażeń i osobistych refleksji w trakcie poczęstunku.

Sponsorami atrakcyjnych nagród byli : Rada Rodziców Technikum im. gen. J. Hallera w Owidzu.
nagrody główne :


I miejsce : Maria Gosz (ZSP Skórcz)
II miejsce: Weronika Felchner (I LO w Starogardzie Gd.)
III miejsce: Beata Fioretti (ZSP Skrócz)
wyróżnienia:
Victioriia Dobrovolska (I LO w Starogardzie Gd.)

XVII Powiatowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej okazał się być wspaniałą ucztą dla duszy i ciała.
Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnej edycji tego wydarzenia….

1

Dzień Pluszowego Misia...czytaj więcej

1

Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia postanowiliśmy obudzić w sobie wewnętrzne dziecko. Dnia 24.11 każdy starszy i młodszy mógł przynieść do szkoły pluszaka, a na chętnych czekał słodki cukierek.

 

1

„Dzień Życzliwości i Pozdrowień”...czytaj więcej

1

Za oknem szaro, mokro i smutno…. Na szczęście na ratunek przyszedł nam „Dzień Życzliwości i Pozdrowień” obchodzony 21.11 w naszej szkole. Uczennica Laura Fergon rozdawała „życzliwe liściki” uczniom oraz nauczycielom. Była to okazja, by okazać innym dobroć i  pozytywne emocje.

 

402328389 837810455016293 2045711105951188178 n

Dnia 23 listopada 2023r. uczennice Nikola Arnt i Antonina Szwedowska w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, realizując projekt edukacyjny odwiedziły dzieci z przedszkola w Owidzu...czytaj więcej  

402328389 837810455016293 2045711105951188178 n

Dnia 23.10.23r. uczennice Nikola Arnt i Antonina Szwedowska w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, realizując projekt edukacyjny odwiedziły dzieci z przedszkola w Owidzu. Dziewczęta czytały maluchom wcześniej przygotowaną przez siebie bajkę pt: „O siedmiu koźlątkach ‘’. Następnie omawiały ją podkreślając jaki ma ona morał. Maluchy chętnie słuchały i odpowiadały na pytania uczennic. Następnie dziewczyny rozdały maluchom kartki, na których były postacie z bajki i zachęciły je do malowania. Dzieci chętnie pokazały swoje zdolności manualne kolorując wybrane przez siebie postacie. Ostatnim punktem spotkania były wspólne zabawy klockami. Celem naszej wizyty w przedszkolu było zainteresowanie dzieci czytaniem bajek, by w przyszłości chętnie sięgały po inne książki.
Czas spędzony w przedszkolu był dla nas bardzo cenny. Zauważyłyśmy, że dzieci chętnie otwierają się na nowe doświadczenia. Szybko zaangażowały się w wspólne czytanie bajki. Dużo więc zależy od nas dorosłych na ile rozbudzimy w maluchach chęć do czytania, na tyle one same będą po te książki częściej sięgać jak będą starsze.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

Z dumą informujemy, że uczeń naszej szkoły Szymon Znamiec podczas uroczystej gali, która odbyła się 15 listopada w auli Politechniki Gdańskiej odebrał dokument potwierdzający przyznanie stypendium Prezesa Rady Ministrów.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów🏆

 

SZKOŁA DO HYMNU1

Już po raz szósty odbyła się ogólnopolska akcja "Szkoła do hymnu".
W ramach tej akcji punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie wraz z nauczycielami uroczyście zaśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób uczciliśmy pamięć tych, dzięki którym odzyskaliśmy niepodległość.

 

 

 

 

SZKOŁA DO HYMNU1

Już po raz szósty odbyła się ogólnopolska akcja "Szkoła do hymnu"... czytaj więcej

1

W ramach realizowanego w naszej szkole projektu rozwoju czytelnictwa, uczennice klasy VaTH, spotkały się w przededniu 105 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Jabłowie, aby przeczytać fragment opowieści patriotycznej "Faustynka". Dzieci poznały historię Faustyny Morzyckiej i podczas pogadanki zostały zachęcone do przeczytania o dalszych losach bohaterki i naszej Ojczyzny.

 

Podkategorie

Wysłuchaj i odgadnij!

Świąteczny okres to doskonały czas na spędzenie miłych chwil z ciekawą lekturą. Kilkoro nauczycieli postanowiło podzielić się z Wami swoimi czytelniczymi zainteresowaniami. Wysłuchajcie nagranych fragmentów i odgadnijcie, kto dla was czyta. Kliknijcie w poniższy link i… bawcie się dobrze!

https://www.testportal.pl/test.html?t=iPVJJZhvqVdu

Kopia projektu Happy Holidays Christmas Card Wykonano za pomoc PosterMyWall

Joomla templates by a4joomla