header.jpg

Menu

zebranie z rodzicami

Dyrektor Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu informuje, że dnia 2 lutego 2023 roku odbędzie się ZEBRANIE Z RODZICAMI według poniższego harmonogramu.

HARMONOGRAM ZEBRANIA 

owidz koniec ferii

zyczenia2022

DSCN0672a

21 grudnia odbyło się w naszej szkole przedświąteczne spotkanie klas na sali gimnastycznej w ramach jasełek. Mieliśmy okazję zatrzymać się przez chwilę nad tym ważnym wydarzeniem, jakim jest Boże Narodzenie. 

Tegoroczne jasełka przeplatały biblijne wydarzenia z naszą rzeczywistością. Uświadomiliśmy sobie, że jeśli zapędzimy się, poddamy się wszechobecnej konsumpcji, pędowi, zabieganiu, ciągłemu spieszeniu się, to możemy stracić to, co jest rzeczywiście najważniejsze - istotę Świąt Bożego Narodzenia.  Przypomniano nam, że warto zadbać o to, aby spotkać się w tym pięknym czasie z Tym, którego narodzenie świętujemy, ale także z drugim człowiekiem, a także z samym sobą.

Wspólne spotkanie było dobrą okazją do podsumowania ostatnich akcji, jakie organizowaliśmy w szkole. Już po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę nakrętek dla Martynki. Klasa, która przyniosła największą ilość nakrętek pójdzie do kina, na wybrany przez siebie film. W tym roku najwięcej zebrała klasa II TŻ. Drugie miejsce zajęli wychowankowie internatu, natomiast trzecie – klasa III A TH. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

Ogłosiliśmy też wyniki konkursu na kartkę bożonarodzeniową w języku obcym. Pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Kunkel   z kl. IV A TH. Drugie miejsce - Wiktoria Kunkel  z kl. IV A TH, trzecie- Oliwia Leda z kl. Iv B T, natomiast wyróżniona została Nikola Kozłowska z kl. III A TG. Zwycięzcom gratulujemy.

Pani Dyrektor wręczyła stypendia Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom w szkole. Są nimi Oskar Chyła i Szymon Znamiec. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w nauce.

 

 

 

zebranie z rodzicami

Dyrektor Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu informuje, że dnia  5 grudnia 2022 roku odbędzie się ZEBRANIE Z RODZICAMI według poniższego harmonogramu.

HARMONOGRAM ZEBRANIA 

dyplomszkolapamieta2022

Narodowe Święto Niepodległości

DSCN0390a

Dnia 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Narratorzy Mikołaj i Wiktoria przypomnieli najważniejsze wydarzenia historyczne poprzedzające odzyskanie niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Podkreślili rolę ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę i polskość. Nawiązano do roli patrona naszej szkoły, generała Józefa Hallera w procesie odzyskiwania państwowości polskiej. W wykonaniu szkolnego chóru zabrzmiały pieśni żołnierskie i patriotyczne. Wszyscy uczestnicy akademii mieli możliwość poczucia przynależności narodowej i pielęgnowania polskiej kultury i tradycji.

 

 

 

wyniki

Czytaj więcej

Wyniki konkursu na pocztówkę jubileuszową z okazji 20-lecia szkoły.

Konkurs plastyczny miał na celu upamiętnienie 20- lecia Technikum im. gen J. Hallera w Owidzu i  upowszechnienie pozytywnego wizerunku szkoły. I to wszystkim uczestnikom konkursu udało się doskonale. Dziękujemy każdemu, kto zaangażował się w wykonanie zadania konkursowego. Jak zawsze wybór najlepszych prac był trudny. Komisja konkursowa w składzie: pani Beata Dróżkowska, pani  Katarzyna Znaczko, pani  Aleksandra Knasiak postanowiła nagrodzić następujące prace:

wyniki

20221102 155933

20221102 132627 

Druga część akcji Sprzątania Świata zakończona!

Konkurs plastyczno – ekologiczny WSZYSTKIE ŚMIECI NAESZE SĄ dobiegł końca.

DSCN0378

Cieszymy się, że tak wielu uczniów chętnie wzięło udział w konkursie i wykazało się pomysłowością oraz plastycznym talentem. Komisja wyłoniła najlepsze prace pod względem estetycznym, tematycznym i kreatywnymJ

Pani dyrektor Marzena Waśkowska pogratulowała i wręczyła nagrody najlepszym .

I – m-ce zajęła Sofiia Vasiukhnyk z kl. I TI

II – m-ce zajęła Agnieszka Kunkel z kl. IVa TH

III- m-ce zajął Mikołaj Kurowski z kl. I TE

Wyróżnienie otrzymali: Helena Fojut z kl. I TG i Zuzanna Nowaczyk z kl. Ib TŻ

GRATULUJEMY   LAUREATOM!   DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA UDZIAŁ!


Dzień Edukacji Narodowej

IMG 4597a

Dzień Edukacji Narodowej w Technikum im. gen. J. Hallera w Owidzu stał się okazją, aby pierwszoklasistów oficjalnie włączyć do szkolnej społeczności. Tradycyjnie uczniowie pierwszych klas złożyli ślubowanie na sztandar, że będą pilnie wypełniać swoje obowiązki i dbać o dobre imię szkoły.

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Dzień zdrowia psychicznego


10 października to ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem "Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkich globalnym priorytetem".
Często obchody tego dnia trwają cały tydzień. My przy tej okazji pragniemy przypomnieć, że zdrowie Wasze, uczniów technikum w Owidzu jest dla Nas priorytetem przez cały rok.
W te słowa idealnie wpisuje się grafika od Miłe Obrazki - Maria Kaczorowska , która udostępniamy poniżej.
Z najlepszymi życzeniami troski i wyrozumiałości dla siebie,
Karolina Franciszczak-Kowalska, psycholog szkolny
P.S. Czekam na Was w s. 36 i na Librusie

Podkategorie

Wysłuchaj i odgadnij!

Świąteczny okres to doskonały czas na spędzenie miłych chwil z ciekawą lekturą. Kilkoro nauczycieli postanowiło podzielić się z Wami swoimi czytelniczymi zainteresowaniami. Wysłuchajcie nagranych fragmentów i odgadnijcie, kto dla was czyta. Kliknijcie w poniższy link i… bawcie się dobrze!

https://www.testportal.pl/test.html?t=iPVJJZhvqVdu

Kopia projektu Happy Holidays Christmas Card Wykonano za pomoc PosterMyWall

Joomla templates by a4joomla