header.jpg

Aktualności - wolontariat

„Pamiętamy o zmarłych”

1

Z okazji zbliżającego się dnia Wszystkich Świętych w naszej szkole odbyła się akcja „Pamiętamy o zmarłych”. Społeczność uczniowska przynosiła znicze jako wyraz pamięci i szacunku dla zmarłych. Dnia 28 października młodzież wraz z księdzem Mateuszem Szulcem udała się do Szpęgawska celem uporządkowania grobu, którym opiekuje się nasza szkoła.

 

 

20220623 1203351

W ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Polskiego Patchworku „Serce od Serca”. Ideą projektu było uszycie poduszek w kształcie serca dla kobiet po mastektomii.

We współpracy z uczennicami, mamami, babcią uczennicy oraz podopiecznymi i ich terapeutami Fundacji „Żyć godnie” udało nam się uszyć 66 poduszek, które przekazaliśmy kobietom chorym onkologicznie.

Bardzo cieszy akcja, która zjednoczyła tak wiele osób i pokazała, że jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. Każdy z nas, zarówno ci, którzy mają talent krawiecki, jak i ci, dla których szycie i wypełnianie poduszek jest formą terapii, może zrobić coś dobrego dla innych i ulżyć komuś         w cierpieniu.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przeprowadzenie tego przedsięwzięcia.

 

 

Dzień edukacji wolontariat 2022

Dzień Edukacji Narodowej to okazja do uaktywnienia się Szkolnego Koła Wolontariatu. W ramach naszych działań odwiedziliśmy emerytowanych nauczycieli, aby złożyć życzenia, wręczyć kwiaty i tym samym okazać naszą pamięć i wyrazić dozgonną wdzięczność. Spotkania odbyły się w przemiłej atmosferze. Widzieliśmy radość i wzruszenie u naszych kochanych belfrów. Okazuje się, że zarówno dla uczniów, jak i emerytowanych nauczycieli, ważne jest budowanie więzi międzypokoleniowej. Nauczyciele zachwycali się wspaniałą postawą Młodych, zaś wolontariuszy budowała miłość do wykonywanej przez profesorów wieloletniej pracy. To był czas bogaty w doświadczenie głębokiego spotkania.

Dziękujemy Wam kochani Nauczyciele!

Wolontariusze – czynicie ten świat lepszym!

Akcja „ Nakrętki dla Martynki”

Już tradycyjnie w grudniu w naszej szkole odbyła się zbiórka nakrętek dla dziewczynki chorej na mukowiscydozę.

IMG 20220224 WA0003

AKCJA ZBIÓRKI ZNICZY I SPRZĄTANIA GROBU MASOWEGO

W SZPĘGAWSKU

zdjęcie znicze 3

AKCJA NA RZECZ BRACTWA MAŁYCH STÓPEK

W październiku miała miejsce akcja zbiórki rzeczy dla małych dzieci z rodzin potrzebujących wsparcia.

zdjęcie bractwo małych stópek

Akcja „ Pieczenia pierników”
IMG 20181213 103421

Po raz kolejny młodzież naszej szkoły zaangażowała się w świąteczne  pieczenie pierników. Uczniowie: Dominika Rybarska, Karolina Kowalke, Martyna Gniaź, Oliwia Rabciak, Karolina Gradtke z kl. II TŻ, Agata Gorlikowska, Mateusz Hasse z kl. I TŻ wykonali ponad 90 piernikowych upominków. Za pośrednictwem  księdza Karola Ciesielskiego zostaną wręczone  osobom chorym i  starszym oraz Amazonkom.

Akcja „ Kiermasz świątecznych ozdób”
IMG 20181216 201956 01

Dnia 6.12.18r  wolontariusze naszej szkoły: Julia Rebiszka, Iza Iwanowska, Dawid Kuchta kl. I TH, Karolina Bukowska, Sandra Biesik, Marek Mandziara kl. ITŻ, Milena Gutkowska kl. III TŻ, Karolina Gradtke, Oliwia Rabciak kl. II TŻ, wzięli udział w kiermaszu świątecznych ozdób organizowanym przez Stowarzyszenie „Można Inaczej”.

Akcja zbiórki pieniędzy
dla „Bractwa Małych Stópek”
IMG 20181216 202101 01


W dniu 4.12.18r wolontariusze naszej szkoły: Marta Grenc, Wiktoria  Nowicka  z kl. IIITH, Karolina Bukowska  Sandra Biesik, Nicola Elikowska, Marcelina Jeleń, Marek Mandziara z kl. ITŻ wzięli udział w akcji zbiórki pieniędzy, która miała miejsce na hali sportowej OSIR podczas meczu piłki koszykowej starogardzkiego zespołu Polpharmy.

Joomla templates by a4joomla