header.jpg

Aktualności - wolontariat

Walentynki
DSC 0470


Dnia 14.02.18r z okazji Walentynek wolontariusze naszej szkoły zorganizowali koncert życzeń. Na przerwach można było posłuchać piosenek oraz życzeń, które młodzież dedykowała sobie nawzajem.

26 Finał
Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
20180114 133855

14 stycznia 2018r. odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariusze z całego kraju zbierali pieniądze, aby pozyskać środki „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny aktywnie włączyli się do pracy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Z wizytą w Domu św. Elżbiety
w Starogardzie Gd
DSC 3738

Dnia 5. 01.18r wolontariuszki naszej szkoły: Sandra Strączek II TH, Aleksandra Rożek I TH, Oliwia Stobińska I TŻ, Kamila Turek I TH, Julia Przeradzka IITG, Milena Gutkowska II TŻ odwiedziły osoby starsze mieszkające w Domu św. Elżbiety w Starogardzie Gd. Celem naszego przyjazdu było zaprezentowanie Kolęd oraz spędzenie czasu wolnego z mieszkańcami Domu Opieki.

"Nakrętki dla Martynki"
DSC 3717


W dniach od 4 do 19.12.17r odbyła się szkolna akcja zbiórki nakrętek dla Martynki chorej na mukowiscydozę. Nakrętki przeznaczone będą na leczenie i rehabilitacje dziewczynki. W akcji wzięło udział 14 klas. Zebraliśmy w sumie 99,5 kg. nakrętek.

Zbiórka charytatywna karmy
dla zwierząt i wyjazd do schroniska

DSC09245
Dnia 13.12.2017 r odbył się wyjazd do schroniska. Wzięli w nim udział uczniowie Technikum w Owidzu. Naszym małym przyjaciołom sprawiliśmy dużo radości. Podarowaliśmy im 130 kg karmy, legowiska, zabawki oraz nawiązywaliśmy nowe małe przyjaźnie. Wyjazd ten na  długo zostanie w naszej pamięci.

Opiekun: Dyrektor Jacek Hofman

Pierniki od wolontariuszek
1

Dnia 13.12.2017r wolontariuszki naszej szkoły z klasy I TŻ : Martyna Gniaź, Martyna Kukawka, Laura Gajdowska, Oliwia Rapciak, Oliwia Stobińska, Patrycja Bolda oraz z klasy IV TOT: Julia Troka, Wiktoria Jankowska upiekły pierniki. Dary te przekazały za pośrednictwem ks. Karola Ciesielskiego osobom chorym, niepełnosprawnym z Parafii św. Katarzyny w Starogardzie Gd.

Gala z okazji
Międzynarodowego Dnia Wolontariusza

 IMG 4053

Dnia 5.12.17r w Polpharmie odbyła się Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, na której nagrodzono najlepszego wolontariusza roku 2017. Wolontariuszki z naszej szkoły: Jagoda Sroka, Sandra Strączek, Natalia Szulz, Paulina Wróblewska z kl. II TH uczestniczyły w Gali i miały okazję poznać osoby angażujące się społecznie na rzecz drugiego człowieka.

Joomla templates by a4joomla