header.jpg

Sport

Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej

1

1 marca odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej chłopców w ramach Licealiady. Reprezentacja naszej szkoły uległa jedynie reprezentacji z I LO i tym samym zajęła 2 miejsce w powiecie.
Serdecznie gratulujemy!

Żródło zdjęć: MOS Starogard Gdański

 

 

Licealiada w drużynowym badmintonie

1

Dnia 20.10.22 odbyły się Półfinały Wojewódzkiej Licealiady w drużynowym badmintonie chłopców.
Nasz powiat reprezentowali uczniowie naszej szkoły:

Gierszewski Jakub kl. IVBTM
Paul Szymon kl. IVBTM
Przewoźny Dawid kl. IVBTI

Zawodnicy po emocjonującej rywalizacji wygrali z drużyną z Chojnic i zajęli IImiejsce.

Wyniki rywalizacji chłopców:
Im- Kościerzyna
IIm- Technikum Owidz
IIIm- Chojnice

Opiekun: Justyna Szweda

 

W dniach 8.10.21 odbyły się Półfinały powiatowe w drużynowym badmintonie a  11.10.21 odbyły się Finały powiatowe w drużynowym badmintonie chłopców.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Kopytkowski Patryk IVTI, Jakub Gierszewski IIIBTM i Dawid Przewoźny kl. IIIBTM. Chłopcy w Półfinałach  zajęli I m i awansowali do Finałów powiatowych . W Finałach powiatowych najpierw  zagrali z ZSE  wygrywając ten mecz . Kolejny  mecz o I miejsce zagrali zespołem  z I LO  niestety przegrywając po zaciętej wyrównanej walce.  Zajmując ostatecznie IIm w turnieju.  Chłopcy zaprezentowali wysoki poziom gry. Wykazali się dużą determinacją i wolą walki co zaowocowało tak dobrym końcowym wynikiem.

W dniu 5 października 2021 na boisku szkolnym w Kaliskach odbyły się sztafetowe biegi przełajowe

dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych.
Naszą szkołę godnie reprezentowali:
Daria Zielińska 4 TH, Agata Szweda 3b TŻ, Michalina Szmergalska 3b TŻ, , Martyna Zagórska 1 TH
Julia Romanowska 1TH, , Wiktoria Schella 3a TŻ
Patryk Kopytkowski 4 TI, Michał Janowski 2a TG, PawełBuszta 2a TH, Sebastian Grania 2a TE, Szymon
Wysocki 4 TE, Kacper Grania 3b TM, Artur Mąkosa 2a TG, Paweł Ossowicki 2a TE
Opiekunami podczas zawodów byli p. Robert Prabucki i p. Maciej Gabryel

Dnia 27 września 2021 roku odbyły Mistrzostwa Powiatu w drużynowych szachach w ramach Licealiady. Rozgrywki odbywały się w salce Międzyszkolnego Ośrodka Szkolnego przy I Liceum Ogólnokształcącym w Starogardzie Gdańskim.
Nasza szkoła zajęła 4 miejsce na 6 startujących szk
ół.

KLASYFIKACJA SZKÓŁ :
I miejsce: I LO
II miejsce: II LO
III miejsce: ZSE
IV miejsce: Technikum Owidz
V miejsce: ZSP Skórcz
VI miejsce: ZSZ


Naszą szkołę reprezentowali:

Agata Rogaczewska - I TI

Tobias Miszewski - IIa TM

Mateusz Laskiewicz - IIIa TE

Maciej Jackowski - IIIa TE

Opiekunem podczas zawodów był p. Eryk Lielbriedis

Dnia 23 września 2021 roku po raz pierwszy odbyły się zawody sportowe pod nazwą festiwal sztafet 4x100 i 4x400 metrów w ramach Licealiady. Rozgrywki odbywały się na stadionie lekkoatletycznym im. Kazimierza Deyny w Starogardzie Gdańskim.
Nasza szkoła

KLASYFIKACJA SZKÓŁ :
I miejsce: II LO
II miejsce: ZSE
III miejsce: ZSZ
IV msc.
V msc. Technikum Owidz

1
Naszą szkołę reprezentowali:

Michał Janowski- II TG

Artur Mąkosa - II TG

Oskar Michowicz - IIa TE

Kacper Gnutek - IIa T

Nikodem Kosecki - IIa TG

Opiekunem podczas zawodów był p. Robert Prabucki

Turniej piłki siatkowej chłopców

"Aktywne i Sportowe Ferie z MOS"

siatka 4

Dnia 15 stycznia 2020 roku na sali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim odbył się turniej w piłkę siatkową chłopców w ramach "Aktywnych i Sportowych Ferii z MOS". Uczestnikami była młodzież szkół podstawowych (klasa 7-8) i ponadpodstawowych. Chęć gry w czasie wolnym zadeklarowało 5 uczniów z naszej szkoły (Szymon Chabowski, Adrian Wardyn, Jakub Grajewski, Jakub Gajkowski, Tomasz Rudnicki) i po zgodzie organizatora turnieju do gry jako szósty zawodnik dołączył nauczyciel wychowania fizycznego pan Robert Prabucki. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach po 4 zespoły. Do dalszej fazy awansowały po dwie najlepsze drużyny z grupy i grano systemem "każdy z każdym". Poziom gry był wysoki i wyrównany. Reprezentacja Owidza zajęła ostatecznie 2 miejsce uznając wyższość tylko siatkarzom systematycznie trenującym z "KaEmKi".

"SZKOLNY TURNIEJ SIATKÓWKI"

img 20191219 130532

Dnia 19 grudnia 2019 roku na sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się między klasowy turniej w piłkę siatkową. Zgłosiło się rekordowe 28 zespołów (około 200 uczniów) - klasy mogły wyłonić więcej niż jedną reprezentację. Po rozlosowaniu par zagrano systemem drabinkowym (przegrana drużyna odpadała z turnieju). Ze względu na dużą liczbę zespołów i ograniczony czas, rozgrywano 2 sety do 10 punktów a przy stanie 1:1 grano 3 set tzw. tiebreak do 7 punktów. Pierwsze miejsce zajęła klasa 4 TŻ, drugie klasa 2 TM, a trzecie miejsce wywalczyli uczniowie z klasy 4 TE. Nagrodami za pierwsze trzy miejsca były zimowe skarpety, czapki i opaski. Młodzież aktywnie spędziła czas, i nikt podczas turnieju nie doznał urazu. Nad sprawnym przebiegiem i organizacją zawodów czuwali nauczyciele wychowania fizycznego.

III miejsce w piłce ręcznej chłopców

a

Na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców. Dnia 14 listopada 2019 roku odbyły się rozgrywki grupowe, w których reprezentacja Owidza zmierzyła się kolejno z zespołem II LO, "Ekonomika" i Skórcza. Chłopacy wygrali dwa mecze i wyszli z grupy. W finale powiatu rozgrywanym na hali sportowej im. G. Podolskiego w Starogardzie Gdańskim dnia 20.11.2019r. "szczypiorniści" z Owidza dzielnie walczyli z Zespołem Szkół Zawodowych przegrywając dopiero w rzutach karnych, tym samym tracąc szansę na grę w wielkim finale. W meczu o trzecie miejsce chłopacy pokonali zespół z Czarnej Wody. Gratulację dla całej drużyny i pana Eryka Lielbriedisa który przygotował uczniów do zawodów.

Powiatowe rozgrywki w piłce ręcznej dziewcząt

 reczna 1

Dnia 12 listopada 2019 roku odbyły się zawody sportowe w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Licealiady. Rozgrywki odbywały się w hali Zespołu Szkól Ekonomicznych w Starogardzie Gdańskim. Niestety pomimo wyrównanej walki nie udało się zakwalifikować do finałów powiatowych. Życzymy powodzenia w następnych zawodach.
Naszą szkołę reprezentowały: Julia Andrykowska, Weronika Dubiella, Agata Felinska, Wiktoria Igła, Julia Janowska, Inez Kacała, Karolina Krysiak, Ewelina Osowiecka, Natalia Pałasz, Aleksandra Szwedowska, Julia Werenczak i Daria Zielińska.
Opiekunem podczas zawodów był Maciej Gabryel.