header.jpg

Aktualności biblioteka

20191113 160439

 

13 października odbyło się spotkanie z pielęgniarką oddziałową oddziału anestezjologii i intensywnej terapii w Starogardzie Gdańskim, koordynatorem transplantacjyjmym, panią Mariolą Szwedowską, która przybliżyła uczniom zagadnienia prawne, medyczne i społeczne donacji i transplantacji. W obecnych czasach praktycznie codziennie można usłyszeć o nowych odkryciach w wielu dziedzinach nauki, również w medycynie. Tworzone są nowe leki, metody leczenia i badania, jednakże wciąż nie udało się zastąpić ludzkiego ciała.  Tymczasem lekarze zauważają niechętny stosunek pacjentów do kwestii przeszczepiania narządów wynikający z niedostatecznej wiedzy. Sprzeciw na pobranie narządu wyrażany przez rodzinę zmarłego powoduje, że nie można uratować życia wielu chorym. Prowadzenie kampanii edukacyjnych, informujących o potrzebach i wynikach przeszczepiania narządów, pomoże przekonać społeczeństwo o skuteczności tej metody leczenia. Wiedza na temat transplantologii jest równie bezcenna, co dar życia.

Dzień Głośnego Czytania

img 7253

8 października Kacper Cylkowski, Michał Kaczeszewski, Błażej Lampka, Marcin Lampka, Roman Szczeciński i Dawid Szwoch przygotowali dla uczniów klas czwartych interpretację fragmentów „Innego świata” Gustawa Herlinga Grudzińskiego. W tle głośnemu czytaniu towarzyszył film zawierający sceny fabularne i dokumentalne z łagów sowieckich oraz wystawa ukazująca biografię i dorobek literacki pisarza.

dsc00003

7 czerwca nasza szkoła włączyła się do IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Jej celem jest promocja czytania w prosty, radosny sposób. Uczniowie wraz z nauczycielami o godz. 10.00 zebrali się przed budynkiem szkoły, żeby poczytać dla przyjemności.

Konkurs sleeveface rozstrzygnięty

 dawid szwoch michal kaczeszewski

SLEEVEFACE to zdjęcia, których elementem jest okładka książki lub płyty – wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź otoczenia. To nowoczesny, modny i zabawny sposób na popularyzację czytelnictwa i książki.

Biblioteka szkolna zaprasza do lektury mangi

Bakuman (jap. バクマン。 Bakuman) – manga napisana przez Tsugumi Ōbę i zilustrowana przez Takeshiego Obatę. Opowiada historię dwóch chłopców: rysownika Moritaka Mashiro i początkującego pisarza Akito Takagi, kolegów z dziewiątej klasy, którzy pragną zostać profesjonalnymi mangakami.

Nowości w bibliotece szkolnej

nowosci

Zapraszamy do czytania

DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
"Dzieci Ireny Sendlerowej"
DSC00042

2 października  2018 r. w Dniu Głośnego Czytania w Technikum im. gen. J. Hallera w Owidzu chętni uczniowie zebrali się, żeby wysłuchać fragmentów książki Anny Mieszkowskiej „Dzieci Ireny Sendlerowej”.

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM
jak nie czytam, jak czytam1

1 czerwca braliśmy udział w ogólnopolskiej akcji  masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”. Było nas 341 zaczytanych! Czytaliśmy na świeżym powietrzu i w klasach.

Jak nie czytam, jak czytam!
pl


1 czerwca 2017 r. organizujemy w szkole akcję masowego publicznego czytania: o godzinie 10.00 uczniowie i nauczyciele z książkami (każdy swoją), czytają głośno lub indywidualnie. Wydarzenie jest dokumentowane fotograficznie w sposób pokazujący frekwencję.

SPOTKANIE AUTORSKIE
Z PANIĄ ANNĄ SAKOWICZ
spotkanie1

2 grudnia 2016 gościliśmy w naszej szkole panią Annę Sakowicz - pisarkę i blogerkę mieszkającą w Starogardzie Gdańskim.. Czytelnikom znana jest jako autorka powieści i opowiadań obyczajowych utrzymanych w ciepłym, optymistycznym tonie, momentami zabawnych, momentami poważnych i wzruszających.

Joomla templates by a4joomla