header1.jpg

Pedagog i psycholog szkolny

Być Odpowiedzialnym

wp 20151203 003

W grudniu uczniowie klas II uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Panią Psycholog Marzenę Figura z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starogardzie Gdańskim. „Zawarte w warsztacie treści poruszają problematykę szkód, jakie może powodować picie alkoholu przez dziewczęta w czasie ciąży –od poznania ogólnych zagrożeń dla rozwoju dziecka w okresie prenatalnym, do prezentacji definicji, objawów i skutków Płodowego Zespołu Alkoholowego FAS.”

Gala Wolontariusza Roku 2015

wp 20151207 003

Dnia 7 grudnia 2015 roku w Sali Konferencyjnej Zakładów Farmaceutycznych Polpharma odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody „Wolontariusza Roku 2015” oraz „Wolontariusza Powiatu Starogardzkiego2015”. Nasz uczennica klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych Klaudia Hasse otrzymała tytuł „Ciekawa Osobowość Wolontariacka” - nominowana przez Stowarzyszenie „Można Inaczej”. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

Psycholog Magdalena Myszka

W listopadzie uzależnieniom mówimy NIE!

wp 20151120 005

W listopadzie uczniowie klas II mieli przyjemność uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez Panie Pedagog Kamilę Specht-Iwańska oraz Emilię Osowską „Uzależnieniom mówimy NIE”. „Tematyka poruszana podczas spotkań ma charakter psychoedukacyjny, dotyczy szkodliwości picia alkoholu oraz zażywania narkotyków. Uczniowie uczą się jak skutecznie odmawiać picia i brania, nabywają umiejętności, jak żyć w sposób zdrowy i bezpieczny.”

Zajęcia z cyberprzemocy w klasach I

cyber

Październik jak co roku w Naszej szkole poświęcony jest tematyce cyberprzemocy. Zajęcia prowadzone przez Psychologa i Pedagoga odbyły się we wszystkich klasach I. Dodatkowo uczniowie mogli zapoznać się z wieloma przydatnymi informacjami dzięki udostępnionej gazetce przy gabinecie Pedagoga oraz strefie ucznia, na stronie internetowej szkoły.

Psycholog Magdalena Myszka

"LEKCJE PRAWA"

prawo

Dania 15 kwietnia w Naszej Szkole odbyły się „Lekcje Prawa”. Wszystkie klasy I miały spotkania z paniami prawnik Katarzyną Karpińska oraz Łucją Konczerewicz.

„Stop Przemocy”

stop przemocy
W marcu w Naszej szkole poruszaliśmy  trudny temat przemocy! Warsztaty we wszystkich klasach II prowadziły Pani pedagog i psycholog. Natomiast w dwóch klasach III gościły Panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Starogardzie Gdańskim z zajęciami „Porozumiewanie bez przemocy”. 

ZABURZENIA ODŻYWIANIA

zab

W grudniu uczniowie klas II mieli okazje do spotkań z psychologiem i pedagogiem szkolnym. Tematem warsztatów były zaburzenia odżywiania.

 

Doradca Zawodowy - mgr Małgorzata Tandecka

adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Wtorek      13.10 - 15.10                    
Środa        13.10 - 15.10                 
Czwartek   14.10 - 16.10

            Doradca zawodowy przyjmuje w gabinecie nr 12i

NOWE MATERIAŁY
W STREFIE RODZICA I UCZNIA

stopdopalaczom

Zapraszamy do lektury nowych materiałów informacyjnych dotyczących problemów z uzależnieniem od dopalaczy, ich szkodliwością i zagrożeniami jakie one ze sobą niosą.

Uczniowie Technikum w Owidzu mówią
Stop przemocy rówieśniczej.

stop

Na przełomie listopada i grudnia prowadzone były warsztaty z uczniami klas II dotyczące przeciwdziałania przemocy rówieśniczej. Zajęcia prowadziła psycholog szkolna pani Magdalena Myszka, wychowawcy chętnie włączyli się w działania mające na celu profilaktykę przemocy.

Joomla templates by a4joomla