header.jpg

aktualności

17 grudnia

Ogólnopolski Dzień

Rozmów Twarzą w Twarz

rozmowa

 

Rozwój techniki i cyfryzacji znacząco ułatwił nam komunikację. Codziennie korzystamy z telefonu, maila, komunikatorów i mediów społecznościowych pozostając w kontakcie z ogromną liczbą osób dostępnych bez względu na odległość geograficzną. Mamy mnóstwo znajomych, zdajemy relację z wydarzeń dnia codziennego, z ważnych i błahych spraw. Rzadko jednak zastanawiamy się, czy te nasze „cyfrowe” kontakty z ludźmi są w pełni wartościowe, czy dają nam poczucie bliskości i porozumienia, czy nie brakuje nam rozmów twarzą w twarz. Bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem to przecież nie tylko słowo, to również dźwięk, intonacja, gest, wyraz twarzy, dotyk. Mowa ciała jest przecież starszą niż słowa formą komunikacji i stanowi aż 65% wszystkich informacji, ton i intonacja – 30%, a tylko 5% komunikatu wypowiadamy poprzez słowa.

Kacper Hoffmann z klasy IIa TE odniósł kolejny artystyczny sukces

 kacper hoffmann

         Trudna sytuacja epidemiczna nie przeszkodziła Ognisku Pracy Pozaszkolnej w Starogardzie Gdańskim w zorganizowaniu tegorocznej edycji Kociewskiego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego dla Dzieci i Młodzieży pn. „Krajobraz Kociewia tradycje i współczesność”.

            Ogłoszony na początku roku szkolnego konkurs, cieszył się dużym zainteresowaniem i jak to miało miejsce w latach ubiegłych, przyciągnął rzesze utalentowanych twórców.

merry christmas eve 4664642 1280

Regulamin konkursu

plastyczno-językowego na kartkę z życzeniami w języku obcym

Zespół przedmiotowy nauczycieli języków obcych ogłasza coroczny świąteczny konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku obcym (angielskim lub niemieckim).

foto

Jeśli czujecie się zmęczeni wielogodzinnym siedzeniem przed komputerem, to mam dla Was propozycję. Wyjdźcie na spacer. Rozejrzyjcie się wokół, a na pewno dostrzeżecie, że słońce pięknie zachodzi, że las o zmierzchu staje się tajemniczy, że miejsca wokół Was mają mnóstwo uroku. Spójrzcie na nie inaczej niż zwykle. Zatrzymajcie się na chwilę i poczujcie, że otaczająca Was przyroda to miejsce wytchnienia od przytłaczającej cywilizacji, pełne harmonii i wolności, której w obecnej sytuacji może nam brakować. Zróbcie zdjęcia, prześlijcie je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Po raz kolejny wystartowaliśmy w konkursie organizowanym przez wydawnictwo Nowa Era „Projektanci edukacji”. Do wygrania są granty, które pomogą z sukcesem wcielić w życie najciekawsze projekty. Nasz projekt „Świeże powietrze? Uczę się i umysł wietrzę.” otrzymał numer 148 i znajduje się pod linkiem:

https://projektanciedukacji.pl/projekt?id=13006

Możesz pomóc nam wygrać wysyłając swój głos na nasz projekt.

Głosowanie trwa od 1 do 11 grudnia 2020r.

Zostały dwa tygodnie na wnioski o świadczenie Dobry Start

Do końca listopada rodzice uczących się dzieci mogą składać wnioski o przyznanie jednorazowego świadczenia Dobry Start.

"Dobry start" to świadczenie w wysokości 300 zł, które przysługuje jednorazowo na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 lat, a w przypadku dzieci niepełnosprawnych do ukończenia 24 lat. Wsparcie przysługuje także na uczniów szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Wniosek o świadczenie z programu można składać drogą elektroniczną – przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej – oraz w formie tradycyjnej za pośrednictwem poczty lub bezpośrednio w urzędzie.

ojczyzna

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Ustanowione zostało ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku, a następnie zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. Święto to przywrócono dopiero ustawą w okresie transformacji systemowej, która miała miejsce 1989 roku.

# KOMÓRKOMANIA OWIDZ

podsumowanie akcji

 dkms300

W wyniku szkolnej akcji #KOMÓRKOMANIA w bazie potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS zarejestrowało się 15 osób z klasy IVTE, IIITI i IIITM. Zawieszenie zajęć uniemożliwiło rejestrację w szkole uczniom z innych klas, ale wszyscy, którzy chcą pomóc w ratowaniu czyjegoś życia mogą dokonać samodzielnej rejestracji postępując wegług instrukcji ze strony www.dkms.pl. Serdecznie dziękuję inicjatorom akcji Markowi i Sandrze z klasy III TŻ, wolontariuszom, którzy od ubiegłego roku szkolnego angażowali się w organizację Dnia Dawcy, realizatorom filmu promocyjnego, szczególnie Dawidowi, Darii i Patrycji z klasy III TH oraz Dawidowi z klasy IVTT, a przede wszystkim zarejestowanym dawcom za ich wielką wrażliwość i poczucie społecznego obowiązku.

Owidz, październik 2020

#KOMÓRKOMANIA

akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku kostnego w Fundacji DKMS.

 

W Polsce co 40 minut ktoś dowiaduje się, że cierpi na nowotwór krwi.

Zachorować może każdy, na szczęście każdy też może pomóc!

Im więcej zarejestrowanych dawców tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”.

 

Komunikat

Z dniem 19.10.2020 roku w szkole będzie obowiązywał nowy harmonogram godzin lekcyjnych i przerw

tj. obowiązujący w latach poprzednich, zamieszczony poniżej.

 

Marzena Waśkowska

Dyrektor Szkoły

 

 

LEKCJA CZAS TRWANIA
0 710 - 755
1 800 - 845
2 850 - 935
3 940 - 1025
4 1040 - 1125
5 1130 - 1215
6 1220 - 1305
7 1320 - 1405
8 1410 - 1455

 

 

Podziękowania dla firmy

1

Składamy serdeczne podziękowania Firmie Flex za przekazanie społeczności szkolnej – uczniom i pracownikom 6 500 sztuk maseczek ochronnych. Doceniamy

 

Komunikat dla Maturzystów!

 

Świadectwo dojrzałości lub zaświadczenie o uzyskanych wynikach na poprawkowym egzaminie maturalnym w roku szkolnym 2019/2020  będzie można odebrać w sekretariacie szkoły
 w dniu 30 września 2020 r. w godzinach od 900 do 1500.

 

 

*W związku z obecną sytuacją i obowiązującymi przepisami prawa proszę pamiętać – aby przybyć w maseczce, z własnym długopisem do podpisania potwierdzenia odbioru świadectwa oraz zachowaniu bezpiecznej odległości.

Dyrektor Szkoły

                Marzena Waśkowska

 

 

 

plakat dzień serca 2020

Obejrzyj film.

 

 

 

SPOTKANIA Z RODZICAMI  

Dyrektor Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu informuje, że dnia 17 września 2020 roku odbędą się spotkania wychowawców klas z Rodzicami według poniższego harmonogramu.

 

(więcej informacji)

(rozkład autobusów 17.09.20)

 

 

 

 

 

Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego w ramach projektu pn.: „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych"

 

Trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium na rok szkolny 2020/2021 w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego pn. „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”.

(Link do strony informacyjnej o stypendium.)

 Nabór wniosków trwa do 15 września 2020 r

(Link do generatora wniosków.)                    

Zainteresowanych uczniów klas II- IV, spełniających wszystkie kryteria, zapraszam do kontaktu.

                                                                                                                                    

 doradca zawodowy

Małgorzata   Tandecka

 

 

Joomla templates by a4joomla