header.jpg

Europejski Dzień Języków Obcych

received 758812997911197(1)

Dnia 26.09.2019r obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych.

Młodzież zaakcentowała ten szczególny dzień biorac udział w dwóch konkursach. Pierwszy obejmował wykonanie plakatu związanego tematycznie z wylosawanym wcześniej państwem europejskim, drugi polegał na zaaranżowaniu klasowego zdjęcia, które będzie kojarzone z tym samym krajem.

Uczniowie wykazali się pomysłowością i poczuciem humoru. Wśród przebranych osób można było spotkać hiszpańskie tancerki, postaci z czeskich kreskówek (Krecik, Sąsiedzi, Rumcajs), bohaterów z Harrego Pottera a nawet klocki lego. Najbardziej popularną aranżacją zdjecia okazało się ustawienie uczniów, ubranych w poszczególne kolory, odzwierciedlające wygląd flagi wylosowanego państwa.

Plakaty wykonane przez uczniów zdobiły korytarz szkoły przez kilka nastęnych dni.

W dniu 26.09.2019r uczeń naszej szkoły wraz z nauczycielem języka angielskiego weszli z aparatem fotograficznym do wszystkich klas i zrobili zdjęcia przebranym uczniom.

Jury, w skład którego wchodzili wszyscy nauczyciele języków obcych, wybrali nalepszy plakat i najcekawiej przebraną klasę. W kategorii plakatu zwycięzcą została klasa III TT/TM prezentująca Czechy. Swoim przebraniem największe wrażenie wywarła na jury klasa Ia TI (prezentująca Danię), która tym samym wygrała wyjście do kina dla całej klasy.

Obchodzenie w szkole Europejskiego Dnia Języków Obcych jest okazją nie tylko do zabawy, ale również do uświadomienia sobie bogactwa kulturowego i językowego wszystkich państ europejskich. Może, chociaż w niewielkim stopniu, zachęcą młodych ludzi do nauki jezyków obcych, których znajomośc otwiera przed nami granice nie tylko Europy, ale i całego świata

img_7104.jpgimg_7111.jpgimg_7117.jpgimg_7121.jpgimg_7127.jpgimg_7130.jpgimg_7135.jpgimg_7142.jpgimg_7151.jpgimg_7173.jpgimg_7190.jpgreceived_758812997911197(1).jpg

Joomla templates by a4joomla