header1.jpg

1

Technikum im. gen J. Hallera w Owidzu włącza się do IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Jej celem jest promocja czytania w prosty, radosny sposób. Akcji towarzyszy próba bicia rekordu liczby osób czytających w jednym momencie. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 406 825 osób. Jej głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, promocja czytania dla przyjemności, pokazanie, że czytanie nie musi kojarzyć się z przymusem lecz z miłą, dostępną dla każdego formą spędzania czasu.

Tegoroczne bicie rekordu czytania odbędzie się w całej Polsce 7 czerwca (piątek) o godz. 10.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zbierają się o godz. 9.50 na trawniku przy wyjściu z sali gimnastycznej i każdy czyta książkę własną, wypożyczoną, ulubioną, taką która zaciekawi, i której czytanie dostarczy wiele przyjemności. Już dzisiaj życzymy miłej lektury!

Chętnym proponujemy urozmaicenie akcji o pochwalenie się przez uczniów (lub nauczycieli) aktualnie czytaną książką w portalach społecznościowych.

Zabawa #JakCzytam jest bardzo prosta:

  1. Wystarczy zrobić sobie selfie z czytaną książką (najlepiej podczas akcji).
  2. Wrzucić je na swój profil na Facebooku lub Instagramie z hashtagiem #JakCzytam w opisie.
  3. Ustawić prywatność zdjęcia na publiczne, by wyświetlało się wszystkim użytkownikom i żebyśmy mogli je wyświetlić po wpisaniu hashtagu w wyszukiwarkę.
  4. Wziąć udział w losowaniu nagród (10 osób wygrywa wybraną książkę).

plakat_4_a4-1.jpg

Joomla templates by a4joomla