header.jpg

XIV Powiatowy Konkurs Poezji Obcojęzycznej

               
dsc04282

 

Dnia 29 października 2015 r. odbyła się w naszej szkole XIV edycja Powiatowego Konkursu Poezji Obcojęzycznej. W kameralnej atmosferze i jesiennej zadumie 24 uczestników z Technikum im. gen. Józefa Hallera, Gimnazjum nr 3, nr 1 oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych zmagało się w trudnym pojedynku na wiersze anglojęzycznych i niemieckojęzycznych autorów.

 

Poprzeczka była wysoko, gdyż uczniowie biorący udział reprezentowali bardzo wysoki poziom umiejętności językowych oraz recytatorskich i nie brakowało emocji.
Cały przebieg imprezy prowadzili konferansjerzy Karolina Karpińska i Radosław Orlikowski z klasy 3 TŻ.
Jury miało "twardy orzech do zgryzienia", ale po burzliwych obradach wybrało ostateczną trójkę najlepszych z najlepszych.

Laureatami tej edycji Konkursu zostali:

Miejsce 1 - Oliwia Godlewska z Gimnazjum nr 3

Miejsce 2 – Sandra Jeleń z Technikum im. gen. Józefa Hallera

Miejsce 3 – Bartosz Stolz z Technikum im. gen. Józefa Hallera

dsc04373

Nagrodami za pierwsze trzy miejsca były bony do sieci sklepów EMPiK ufundowane przez Radę Rodziców Technikum im. gen. Józefa Hallera.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz gadżety ufundowane przez sponsorów: wydawnictwo Macmillan oraz firmę BHP Marel Plus.

 

Po zakończonej rywalizacji nastąpił czas na integrację przy słodkim poczęstunku, który swoją pracą wsparły uczennice klasy 3 Technikum Żywienia: Ewelina Czechowska, Jagoda Prochoń, Adrianna Bartoszewska oraz Katarzyna Symonowicz.
Jak co roku spędziliśmy czas w przemiłej atmosferze ze wspaniałymi ludźmi mogąc zagłębić się w jesiennej nostalgii poezji odmiennych kultur, aby choć na chwilę się do nich przybliżyć i móc zrozumieć.
Dziękujemy za te doświadczenia i zapraszamy za rok.

Zespół Nauczycieli Języków Obcych
Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu

Joomla templates by a4joomla