header.jpg

Podpisanie umowy o współpracy
z firmą Lacroix Electronics z Kwidzyna

logo lacroix

 

 dsc04229

Dnia 20 października 2015 roku odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu oraz firmą Lacroix Electronics z Kwidzyna.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele naszego nowego partnera w branży elektronicznej -  Pan Marcin Uścinowicz (Kierownik Działu Personalnego) oraz Pani Joanna Jasińska (Specjalista ds. Personalnych), Starosta Powiatu Starogardzkiego Pan Leszek Burczyk oraz w imieniu naszego Technikum - Pani Dyrektor Marzena Waśkowska i Pani Alicja Bara (Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu). 

 

W czasie rozmów przypomniano w jaki sposób nawiązała się współpraca pomiędzy stronami, wielokrotnie podkreślano jak ważnym aspektem efektywnego kształcenia zawodowego jest współpraca z przyszłymi pracodawcami, podparta możliwością odbywania praktyk na sprzęcie, z którym absolwenci technikum elektronicznego mogą się spotkać w przyszłej pracy. Dynamiczny rozwój branży elektronicznej i informatycznej wymaga by uczniowie mogli w trakcie nauki zapoznać się z nowymi technologiami. 

 

Pan Marcin Uścinowicz podkreślał, że najważniejszym powodem nawiązania współpracy z naszą placówką był fakt, że obie strony cechują jasno nakreślone wizje i strategie rozwoju oraz konsekwencje w realizowaniu zaplanowanych działań. Pani Dyrektor nadmieniła również, że nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaufanie i wsparcie Starostwa Powiatowego w działaniach podejmowanych przez naszą szkołę.

 

W ramach współpracy uczniowie z klas elektronicznych naszego Technikum będą mieli możliwość odbywania praktyk w firmie Lacroix w Kwidzynie. W niedługiej przyszłości wybiorą się także na wycieczki edukacyjne w celu poznania struktury firmy, zakresu jej działalności i możliwości rozwoju jakie daje praca w firmie tego typu.

 

Po uroczystym podpisaniu umowy o współpracy zaproszono gości na zwiedzanie naszej szkoły, w szczególności zaś pracowni praktycznej nauki zawodu. Zwiedzający bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat nowoczesnego wyposażenia pracowni w pomoce dydaktyczne oraz bardzo dobrej organizacji procesu dydaktycznego w naszej szkole.

 

Fotorelacja z tego wydarzenia poniżej:

 

 

Filmik poniżej prezentuje zakres działalności firmy Lacroix Electronic:

 

 

Joomla templates by a4joomla