header.jpg

Wycieczka do Krakowa

dscn7410

22.09.2015 r. – 25.09.2015 r.

We wrześniu 2015 roku braliśmy udział w wycieczce do Krakowa, która była nagrodą dla uczniów, którzy w roku szkolnym 2014/15 uzyskali najlepsze wyniki w nauce lub 100% frekwencję.

Przebyliśmy bardzo długą drogę, aby poznać uroki tego miasta. Pełni entuzjazmu dotarliśmy do naszego punktu noclegowego, gdzie pozostawiliśmy swoje bagaże. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od Kazimierza Żydowskiego, tam też poznaliśmy kulturę i historię Żydów polskich oraz wspaniałe zabytki znajdujące się w Kazimierzu. Po południu zwiedziliśmy Muzeum „Podziemia Rynku” w Sukiennicach. Urocza pani przewodnik oprowadziła nas szlakiem turystycznym po podziemiach Rynku Głównego opowiadając o historii tego miejsca. Po wyjściu z muzeum postanowiliśmy pospacerować uliczkami miasta, by podziwiać uroki tego pięknego miejsca.

            Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się do przepięknej Baszty Sandomierskiej, z której okien podziwialiśmy panoramę miasta. Następnie przeszliśmy do skarbca koronnego i zbrojowni oraz reprezentacyjnych komnat królewskich. Gdy zjedliśmy obiad poszliśmy do Królewskiej Katedry na Wawelu. Weszliśmy na szczyt wieży, by dotknąć serca Dzwonu Zygmunta, które według legendy dotknięte lewą ręką spełni nasze życzenie. Potem udaliśmy się Drogą Królewską do przepięknego Kościoła Mariackiego, który wywarł na nas naprawdę ogromne wrażenie. Na rynek wróciliśmy wieczorem, żeby przekonać się o atrakcyjności tego miejsca.

            Ostatniego dnia pobytu w Krakowie pojechaliśmy na Kopiec Kościuszki. Z tego miejsca mogliśmy obserwować jak dużym i pięknym miastem jest Kraków. Byliśmy też w Muzeum Figur Woskowych oraz zobaczyliśmy ekspozycję „ Twierdza i miasto 1846-1918”.

Przed wyjazdem postanowiliśmy poznać współczesną architekturę miasta. W galerii handlowej, znajdującej się blisko dworca kupiliśmy upominki dla rodziny i znajomych. Zadowoleni z dokonanych zakupów przeszliśmy na peron. W dobrym humorze dotarliśmy do Tczewa i pełni wrażeń udaliśmy się do swoich domów.

To były wspaniałe i niezapomniane trzy dni, które zostaną w naszej pamięci na długo.

Joomla templates by a4joomla