header.jpg

76 Rocznica Upamiętnienia Pomordowanych
na Ziemi Kociewskiej
w czasie II Wojny Światowej

009

     27 września, w Lesie Szpęgawskim, odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary mordu dokonanego przez hitlerowców w czasie II wojny światowej na polskich mieszkańcach Kociewia i Pomorza.

     Jak co roku oddaliśmy hołd Polakom, którzy zginęli w wyniku zbrodniczych działań nazistów. Podczas niemieckiej okupacji, która rozpoczęła się we wrześniu 1939 roku, w miejscu tym zostało zamordowanych i pogrzebanych prawie 7 tysięcy osób.

     Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13. 15 przywitaniem przybyłych gości, odegraniem hymnu państwowego i wysłuchaniem okolicznościowych przemówień. Później nastąpiło złożenie kwiatów przez poszczególne delegacje, po czym odprawiono uroczystą Mszę Świętą. Po jej zakończeniu nastąpił Apel Poległych i odśpiewano „Rotę” w wykonaniu Pelplińskiej Orkiestry Dętej.

         W imieniu naszej szkoły, na płycie pomnika upamiętniającego tragiczne wydarzenia symboliczną wiązankę kwiatów złożyli uczniowie klasy III Technikum Hotelarskiego: Sandra Męczykowska, Paulina Pliszka i Paweł Ślizewski.

Joomla templates by a4joomla