header.jpg

1

MARSZ PAMIĘCI

W dniu 9 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w marszu do Lasu Szpęgawskiego. Młodzież z klas pierwszych chciała w ten sposób upamiętnić tych, którzy zostali zamordowani podczas II wojny światowej.
Wyruszyliśmy ze szkoły w Owidzu w kierunku leśniczówki Kochanka. Początkowo wędrowaliśmy szlakiem niebieskim, następnie szlakiem czerwonym dotarliśmy do drogi krajowej nr 22. Po przejściu na drugą stronę szosy ruszyliśmy Żółtym Szlakiem Kociewskim by dotrzeć do Jeziora Jamertal, a następnie do grobów masowych.
Przed pomnikiem pomordowanych, uczniowie minutą ciszy złożyli hołd osobom, które zginęły. Następnie udaliśmy się do grobu masowego nr 8, którym opiekuje się nasza szkoła i tam, w wielkim skupieniu młodzież wysłuchała krótkiej historii o wydarzeniach jakie miały miejsce w Lesie Szpęgawskim.


S. Wierzbowska

 

 

 

Joomla templates by a4joomla