Drukuj

dse328

Na przełomie maja i czerwca (27.05.2012 - 04.06.2012) odbyło się kolejne spotkanie wszystkich szkół pracujących nad projektem w Parnu (Estonia).

Tym razem naszą szkołę reprezentowali:

nauczyciele: Anna Dymerska (koordynator projektu), Małgorzata Tandecka, Dorota Żurawska i Elżbieta Piskorska

oraz uczniowie: Ignacy Sroka, Bartosz Połom, Kamila Gdaniec, Paweł Malinowski, Patrycja Brzoska, Karolina Franciszczak, Dariusz Błaszak i Paweł Radtka.

W trakcie tego spotkania uczniowie zaprezentowali wytworzone w naszej szkole produkty:

W czasie wolnym mieliśmy okazję zwiedzić:

W Parnu:

W Tallinie:

W miasteczku Tori:

W ramach zabaw integracyjnych wszyscy uczestnicy programu mogli zmierzyć się w grze w kręgle, bilard, nauczyć się podstawowych zwrotów w języku estońskim, czy popróbować swoich umiejętności w jeździe konnej. Uczniowie biorący udział w programie Comenius mieli po raz kolejny okazję do zawarcia nowych przyjaźni oraz szansę wykorzystania swoich zdolności językowych w komunikacji z kolegami z różnych krajów.

Mieliśmy możliwość próbowanie różnych estońskich specjałów kulinarnych jak sałatka buraczana, czy ciasto z rabarberem.

Podczas oficjalnej uroczystości w szkole organizatora, kończącej nasze wspólne spotkanie, każde z państw uczestniczących otrzymało upominki ufundowane przez Starostwo w Starogardzie Gd. oraz Urząd Gminy.


Z pewnością będziemy tęsknić za Estonią i z chęcią kiedyś powrócimy do tego kraju.

Po powrocie do Polski, nauczyciele wchodzący w skład Klubu Comeniusa spotkali się w celu omówienia wrażeń po wizycie,  a także zaplanowania kolejnego spotkania uczniów i nauczycieli szkół partnerskich, tym razem u nas, w ZSP Owidz, w październiku 2012 roku. Zbiegnie się to z obchodami Dnia Edukacji Narodowej i dziesięcioleciem szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji i filmików z wyjazdu:

 

 

oraz kilku zdjęć z Estonii:

 

dse321.jpg dse322.jpg dse323.jpg

dse324.jpg dse325.jpg dse326.jpg

dse327.jpg dse328.JPG dse329.jpg

dse3291.jpg