header.jpg

W ramach programu organizowane są wyjazdy uczniów i nauczycieli do poszczególnych krajów zaangażowanych w jego realizację, czyli do:

      Turcji            Litwy           Estonii         Rumunii    

Głównym celem wyjazdów jest prezentacja projektów zrealizowanych w ramach programu, lecz jest to także okazja do poznania tradycji narodowych krajów partnerskich i skosztowania specjałów kulinarnych. Dla uczniów biorących udział w programie Comenius jest to okazja do zawarcia nowych przyjaźni oraz szansa wykorzystania swoich zdolności językowych w komunikacji z ludźmi z różnych krajów.

W czasie wyjazdów uczniowie i nauczyciele mają okazję zwiedzać muzea, wystawy i inne ciekawe miejsca związane z kulturą odwiedzanego kraju. Jest też czas wolny, dzięki któremu możliwa jest integracja między uczniami z różnych państw.

Z założenia wyjazdy w ramach programu Comenius mają służyć:

  • zachęceniu uczestników do opracowania innowacyjnych metod nauczania i materiałów dydaktycznych;
  • motywowaniu do nauki języków obcych;
  • promowaniu zdrowych nawyków żywieniowych wśród uczniów;
  • integracji uczniów z różnych kultur, narodów i wyznań.

Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Owidzu odwiedzili już dwa kraje partnerskie: Turcję i Litwę. W zakładkach poświęconych tym krajom podzielili się wrażeniami z wyjazdów. Można tam także zobaczyć zdjęcia, ilmiki i inne ciekawostki związane z wspomnianymi wizytami.

W Polsce gościć będziemy partnerskie szkoły za rok – około 10 października. Zbiegnie się to z obchodami Dnia Edukacji Narodowej i dziesięcioleciem szkoły.

Joomla templates by a4joomla