header.jpg

Aktualności internat

XVII Finałowe Rozgrywki Sportowe Województwa
Pomorskiego Wychowanków Burs i Internatów
DSC01400

Mistrzowie Boule i Darta

W dniu 23.11.2017 r. odbyły się XVII Finałowe Rozgrywki Sportowe Województwa Pomorskiego Burs i Internatów. Impreza odbywała się pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej , Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Starosty Chojnickiego.

XVII Regionalne Rozgrywki Sportowe
Wychowanków Burs i Internatów
DSC01267

Dnia 26 października 2017 roku w Powiatowej Bursie dla Młodzieży Szkolnej w Chojnicach odbyły się XVII Regionalne Rozgrywki Sportowe Wychowanków Burs i Internatów. W konkurencjach takich jak szachy, warcaby, tenis stołowy, boule oraz dart wyłoniono mistrza i wicemistrza regionu województwa pomorskiego.

Szkolenie z zakresu BHP i PPOŻ
dla uczniów z internatu
bhp

Dnia 4 października w internacie odbyło się szkolenie z zakresu BHP i PPOŻ, które przeprowadził pan Paweł Stawikowski. Młodzież zapoznała się z  zasadami bezpieczeństwa w internacie  uczestnicząc  w prelekcji oraz oglądając filmy pokazowe. Przeprowadzono również próbną ewakuację.

Dzień Chłopaka
DSC 0580

Dnia 27 września wychowankowie internatu obchodzili Dzień Chłopaka. Dziewczęta zaśpiewały głośne „sto lat” męskiej części społeczności internatu oraz obdarowały chłopaków słodkim pączusiem i ciekawym kubkiem do napojów.

Pożegnanie maturzystów z Internatu - kwiecień 2017

20170420 184754


Młodzieżowa Rada Internatu wraz z wychowawcami p. Ewą Wojszko i p. Tomaszem Libiszewskim dnia 20 kwietnia 2017r. zorganizowała pożegnanie dla „najstarszych”  wychowanków internatu, czyli dla tegorocznych maturzystów. Były wspólne rozmowy na temat dalszej drogi edukacyjnej i życiowej, podziękowania i pamiątkowe zdjęcia. Dziewczyny kończące szkołę i pobyt w internacie otrzymały na pamiątkę kocyki a chłopacy firmowe długopisy.

Wyjście do kina Cinema City

20170405 152835

Dnia 5 kwietnia 2017r. wychowankowie internatu (grupa dziewcząt) wybrała się do kina Cinema City w galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim na film pod tytułem: „Azyl”.

Wyjście do kina Cinema City
20170315 162148

Dnia 15 marca 2017r. wychowankowie internatu (grupa chłopców) wybrali się do kina Cinema City w galerii Neptun w Starogardzie Gdańskim na film pod tytułem: "Kong: Wyspa Czaszki”. Przed wejściem na salę, każdy dostał okulary, gdyż film wyświetlany był w technologii 3D więc efektów specjalnych nie brakowało. Opiekunami podczas wycieczki byli pan Robert Prabucki i pan Eryk Lielbriedis.

Wyjście na łyżwy

20170215 163848

Dnia 15 lutego po południu, chętni wychowankowie wraz z opiekunem panem Robertem Prabuckim udali się na lodowisko miejskie w Starogardzie Gdańskim. Po dopasowaniu łyżew udali się na taflę, z której można było korzystać przez godzinę. Niektóre osoby miały łyżwy po raz pierwszy na nogach, ale i tak próbowali swoich sił przy tak zwanej „bandzie”. Po jeździe wszyscy cali i zdrowi wrócili do internatu Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu na przepyszną kolację.    

Wigilia internacka 2017
P1050409

Dnia 15 grudnia 2016r. na stołówce w Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu odbyła się uroczysta kolacja wigilijna dla wychowanków internatu. Oprócz młodzieży i wychowawców internatu na kolację przybyli zaproszeni goście: pani dyrektor Marzena Waśkowska, ksiądz Karol Ciesielski, pani Agnieszka Płotkowska – nauczyciel przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa oraz kierownik gospodarczy pani Krystyna Słomińska.

MISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO
W BOULE I DARTA
20161124 133451

Dnia 24 listopada w Chojnicach odbyły się XVI FINAŁOWE ROZGRYWKI SPORTOWE WYCHOWANKÓW BURS I INTERNATÓW WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO. W rozgrywkach udział wzięła młodzież z burs i internatów z Chojnic, Człuchowa, Gdańska, Gdyni, Słupska, Bolesławowa i Owidza.

Joomla templates by a4joomla