Drukuj

Biblioteka szkolna zaprasza do lektury mangi

Bakuman (jap. バクマン。 Bakuman) – manga napisana przez Tsugumi Ōbę i zilustrowana przez Takeshiego Obatę. Opowiada historię dwóch chłopców: rysownika Moritaka Mashiro i początkującego pisarza Akito Takagi, kolegów z dziewiątej klasy, którzy pragną zostać profesjonalnymi mangakami.

 

Death Note (jap. デスノート Desu nōto) – manga autorstwa Tsugumi Ōby, ilustrowana przez Takeshiego Obatę. Osoba, której nazwisko i mię zostaną zapisane w tym notesie, umrze…. Czytelnik zostaje świadkiem największego pojedynku wszechczasów! Zaczęło się od tego, że pewnego dnia demon Ryuk zgubił w świecie ludzi notes zwany „Death note”. Kto mógł przypuszczać, że to z pozoru niewinne wydarzenie stanie się początkiem wielkiego starcia pomiędzy dwoma wybrańcami – geniuszem Lightem Yagami oraz tajemniczym detektywem o pseudonimie L…!

Dragon Ball (ドラゴンボール Doragon Bōru) – manga stworzona przez Akirę Toriyamę. Jej pierwsze rozdziały są luźno oparte na motywach zaczerpniętych z szesnastowiecznej powieści chińskiej Wędrówka na Zachód. - kultowa manga z Son Goku w roli głównej. Po zwycięstwie nad straszliwym Buu na Ziemi wreszcie zapanował spokój. Nie na długo jednak, gdyż niebawem z przestrzeni kosmicznej nadciąga kolejne zagrożenie. Tym razem naszym bohaterom przyjdzie stawić czoła najpotężniejszym wojownikom z szóstego wszechświata.