Drukuj

FESTIWAL POETYCKI

W czerwcu 2022 roku w Miejskim Ośrodku kultury w Pelplinie odbył się XXVI Festiwal Poetycki im. ks. Janusza Pasierba. Celem konkursu było przybliżenie dorobku twórczego księdza Janusza Pasierba, zachęcanie do uczestnictwa w życiu kulturalnym Pomorza, a także popularyzacja kultury żywego słowa recytatorów oraz wykonawców poezji śpiewanej.

Zgromadzonych na konkursie przywitali jego organizatorzy, a Słowo o Patronie Festiwalu wygłosiła Maria Wilczek – prezes Fundacji im. Ks. Janusza St. Pasierba.

Uczestnicy wystąpili w czterech kategoriach: recytacje uczniów szkół podstawowych, recytacje dorosłych, recytacje uczniów szkół ponadpodstawowych oraz wykonawcy poezji śpiewanej.

Tradycją naszej szkoły stał się udział w niezwykłym wydarzeniu, jakim jest Festiwal Poetycki w Pelplinie. W tym roku Technikum im. gen. Józefa Hallera w Owidzu reprezentowała uczennica klasy I technikum żywienia – Wiktoria Chyła, która wystąpiła w kategorii recytacji uczniów szkół ponadpodstawowych. Podjęła się ona interpretacji wierszy Janusza Pasierba Droga oraz Nim się stanie.

Gratulujemy Wiktorii pięknego i inspirującego wykonania wierszy i życzymy kolejnych sukcesów!

Monika Bierła

 

KONKURS poetycki